середа, 1 грудня 2021 р.

9 клас. Анкета роману "Євгеній Онєгін"


ДОБРИЙ ДЕНЬ, діти!
Складіть письмово в зошитах анкету роману, 
використовуючи матеріал, який пропоную вашій увазі. 

Анкета роману «Євгеній Онєгін» - «енциклопедія російського життя» (Белінський)

«Роман з нещасним коханням, дуеллю, сном та двома листами».

1. Час написання - 7 років 4 місяці 14 днів, 1823-1830 ( близько 8 років)

2. Жанр - соціально-психологічний роман у віршах, поєднання ліричного та епічного начал.

3. Перший у російській літературі психологічний романреалістичний роман, де яскраво виявилися риси реалізму: • показ впливу середовища на людину; •сприйняття особистості в соціально-історичному плані; •достовірність зображення; •змалювання типових героїв у типових обставинах.

4. «Онєгінська строфа» - строфічна форма, створена О. Пушкіним для написання роману у віршах «Євгеній Онєгін». «Онєгінська строфа» складається із чотирнадцяти рядків з перехресним, паралельним і кільцевим римуванням: абабввґґдеедєє.

5. Епіграф «Пройнятий марнолюбством, він, опріч того, мав ту особливу гордість, що примушує визнавати з однаковою байдужістю як добрі, так і лихі вчинки внаслідок почуття вищості, може, і гаданої» - налаштовує нас на те, що йтиметься про людину, про те, що в ній справжнє, а що вдаване.

6. Твір присвячений видавцеві книг Пушкіна П. Плетньову. Присвята роману -- це підсумок багаторічної праці й спостережень, аналізу минулого й сучасного; частини часто розрізнені між собою; поет підкреслює, що його твір тісно пов'язаний із життям.

7. Епіграф до першої глави "І жити квапиться, і почувать спішить» -- автор закликав пильніше придивлятися до свого героя, до його захоплень, до стилю його життя, чим жив, у що вірив, яких помилок припускався.

8. Композиція: будується «дзеркально»: лист Тетяни - відповідь Онєгіна - лист Онєгіна - відповідь Тетяни.

9. Головні герої. Євгеній Онєгін, Володимир Ленський, Тетяна Ларіна, Ольга Ларін

Пергляньте відео про історію створення цього шедевру 

Немає коментарів:

Дописати коментар